BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paklausyk, ką šnabžda Visata. O dabar suvok tai…

2008-10-31

Vaiduoklių naktis

Tema: gyvenimasVenusOfAir @ 21:08

Užtenka mums užgavėnių, nereikalinga dar viena persirengėlių šventė. Pykstu, nes daugumai net persirengti nereikia- užtenka kasdieninių kaukių. O ir kam gąsdinti? Baisu ir taip…

Rodyk draugamsKomentarų – 7 »

 1. o pas mane tokia meilutė gražutė mergaitė, persirengusi princese, buvo atėjus saldainių prašyt. :D nepagailėjau dviejų didelių saujų saldumynų.
  o po to atėjo batmanas. :D
  o dar vėliau kažkoks kitas superherojus. :D

  bet aš irgi už užgavienes. ;)

     Farija — 2008-11-02 @ 20:59

 2. geras… man kol kas nieko panasaus matyti neteko. tikiuos paciai dar liko saldumynu:)

     VenusOfAir — 2008-11-03 @ 20:15

 3. liko, liko. mano namuose retai kada saldumynų pritrūksta. :)

     Farija — 2008-11-03 @ 23:56

 4. pas mane taip pat:}

     VenusOfAir — 2008-11-04 @ 18:43

 5. ai, nžn, aš tai žvakutes deginau…
  be ryšio man tie heluovynai…

     Mėja — 2008-11-05 @ 13:25

 6. Nu kažkaip ir aš nematau sąsajos tarp persirengėlių nakties ir mirusiųjų atminimo dienos. Durna aš gal, bet kol niekas argumentuotai nepaaiškins, tai ir toliau nesuprasiu :)

     Well — 2008-11-07 @ 17:44

 7. Nezinau ir as. Reiketu labiau pasigilinti i amerikietiskaja kultura. Ta proga pasinaudojau "google" ir radau, kad tai pagoniška, ikikrikščioniška šventė su Keltų tradicijomis: "Dažniausia Helovyno kilmės versija – tai Keltų šventė, kuri lapkričio 1-ąją pažymėdavo ir Keltų naujuosius metus, ir dieną, kai buvo tikima, jog mirusiųjų sielos grįždavo aplankyti žemės. Viena legenda byloja, kad šią dieną bekūnės dvasios tų, kurie mirė einamais metais, ieško gyvų kūnų, kad juos užvaldytų kitiems metams. Buvo tikima, kad tai buvo vienintelis šansas pomirtiniame gyvenime. Be abejo, gyvieji nenorėjo būti užvaldyti, todėl spalio 31-ąją gyventojai namie užgesindavo ugnį, kad jie taptų šalti ir atgrasūs. Jie persirengdavo įvairiausiais šėtoniškais kostiumais ir triukšmingai vaikščiodavo gatvelėmis, bandydami savo triukšmu išgąsdinti dvasias, kad jos neužvaldytų kūnų.
  Tačiau pats pavadinimas "Halloween“ turi krikščioniškas šaknis. Stengdamiesi išguiti akivaizdžiai nekrikščioniškas šventes, Romos katalikų bažnyčia įtraukė kai kurias šventes į krikščionių kalendorių. Jie šias šventes tiesiog perėmė.
  731 metais lapkričio 1-oji buvo paskelbta Visų Šventųjų diena. Taip spalio 31-oji tapo Visų Šventųjų išvakarėmis, angliškai – All Hallows Eve, laikui bėgant sutrumpėjusi iki “Halloween”. Net skatinant tokius papročius, kaip persirenginėjimas šventaisiais, lapkričio 2-osios paskelbimas Vėlinėmis, kai kurie nekrikščioniški Helovyno elementai išliko iki šių dienų".
  ……………
  O kodel pradejome svesti mes? Nes esame labai lietuviski- retai kada ieskome prasmiu, tiesiog svenciame:)

     VenusOfAir — 2008-11-08 @ 13:26

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.