BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paklausyk, ką šnabžda Visata. O dabar suvok tai…

2009-03-27

Aš tik spalvota mergaitė, po spalvotu dangumi. Tegul visada lyja konfeti…

Aš niekada neklausiau, kodėl saulė yra šilta. Jos prigimtis būti tokia. Gera gyventi liečiant, jaučiant ir truputį galvojant. Nes tai šilta ir spalvota. Nes tai sukasi ratu, visada įtraukia ir niekad nepalieka.
Apie kai kuriuos dalykus, tiesiog malonu galvoti. Jauti tai esant visai šalia, nori paliesti, bet ištirpsta delne… Bet galbūt tuo kvėpuoji ir tuo gyveni. Aš taip tikiu išimtimis, kurių nėra apčiuopiama forma. Kartais tiesiog gyvenu ir noriu juoktis iš nieko:)

ŽMONĖS VIS TIKISI, LAUKIA IR IEŠKO STEBUKLŲ. BET JEI TAI TIKRAI STEBUKLAS- JIS NEMATOMAS. VADINASI, ŽMONĖS KASDIEN PRAEINA PRO STEBUKLUS. Nepraeik, nemirktelėjęs;)

Šiandien žiūrėjau filmą “Feast of love”. Patiko:)

Rodyk draugams

2006-07-24

eik kur liepia širdis (1)


Kartais atrodo, kad prisimenu visas knygas, kurias esu skaičiusi. Arba čia jos prisimena mane… „eik kur liepia širdis“, tik pavadinimas. Kartais atrodo, kad ta knyga ant manęs šaukia :)

„Kai prieisi daug kelių ir nežinosi, kuriuo pasukti, neskubėk ir atsisėdusi palauk. Alsuok giliai ir patikliai tarsi ką tik gimęs kūdikis, apie nieką negalvok, tik lauk lauk ir lauk. Sėdėk ir tyloje klausykis širdies. O jei prabilus, stokis ir eik, kur ji tau liepia“.

Sėdžiu dažnai, tik nebūna tylos - klausausi ką kalba mintys. Kai jos prieina kokio sprendimo - atsistoju ir einu. Vis toliau. Ar tik ne nuo savęs?..

Viršeliai ir lieka viršeliais. Tik turinys vis kitoks.

Rodyk draugams

2006-05-27

Iš pajūrio: su įspūdžiais ir naujom mintim. / Pamąstymai Pasaulinės sielos tema.

Prisiminiau Hėgelį. Jis mažai teikė reikšmės atskiriems individams, o gyveno daugiau dėmesio kreipdamas pasaulinės sielos kryptimi ir teigdamas, kad ji juda vis didesnės savimonės link. Kažkodėl man atrodo, kad daugėja jaunų ir protingų, kupinų lengvo entuziazmo, laisvės ir išminties. Gal dėl to, kad mokausi ir visi kalba išraiškingomis frazėmis?..

…………………………………………………………..

Pratęsiant mintį apie Hėgelį - istoriją, kaip ir mąstymo teoriją jis matė upės formos. Mūsų mąstyseną nulemia mintys “atitekėjusios” su praeities tradicija ir materialinės mūsų laiko sąlygos. Todėl mintis negali būti teisinga per amžius. Ji teisinga tik ten, kur šiuo metu esi. Nepriklausomai nuo istorijos eigos neegzistuoja jokie kriterijai, kurie mums parodytų, kas yra protingiausia ir teisingiausia. Kadangi visada prisideda kas nors nauja, protas yra “progresyvus”, o tai rodo, kad žmogaus pažinimas plečiasi, juda pirmyn ir mes tobulėjame.

Istorijos upėje daugėja vandens ir ji artėja prie jūros. Pasaulinė siela juda vis didesnės savimonės link. Pagal Hėgelį, istorijos esmę sudaro tai, jog pasaulinėje sieloje pamažu bunda savęs suvokimas. Pasaulis visada čia buvo, bet, plėtojantis žmogaus kultūrai ir atsiskleidžiant galimybėms, pasaulinė siela vis labiau įsisąmonina savo savitumą. Studijuojantys istoriją žino, kad žmonija eina didesnio savęs pažinimo ir plėtros link. Mes judame pirmyn - didesnio racionalumo ir laisvės kryptimi. Todėl sakoma, kad istorija pranoksta pati save ir yra tikslinga.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.