BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paklausyk, ką šnabžda Visata. O dabar suvok tai…

2006-08-30

Tamsus dangus

Tema: idomumaiVenusOfAir @ 18:36

 

Ar yra Mirtis? Ar Gyvenimo ir Amžinybės santykis toks pat, kaip planetos ir Visatos? Ar siela gali būti tokia pat beribė, kaip ir dangus?

Kada galima teigti, kad mirei? Jeigu palieki tik savo žemiškąjį pavidalą, o pats išeini - jau mirei?

Gyvenimas tėra iliuzija, o liuzijas mes kuriame patys…   Tačiau, kaip yra iš tiesų?

Rodyk draugamsKomentarų – 11 »

 1. o iš tiesų viskas yra visaip kitaip:))) čia kaip iš Hitchhiker's Guide To Galaxy paskutiniai Dievo žodžiai:)))

     IceBlue — 2006-08-31 @ 12:19

 2. "Gyvenimas, tai sapnas. Arba sapnas, tai gyvenimas" Calderone'as:)

     afrika — 2006-08-31 @ 16:57

 3. ar mirstame tam, kad pabustume is sapno?

     VenusOfAir — 2006-08-31 @ 23:28

 4. Mieties ir gyvenimo negalima lyginti laiko kontekste, nes jie perdaug skirtingi. Yra tik taip ir ne, kaip kompo sistemos kodas nuliukai ir vienetai. Sudarantys visus jo ir musu gyvenimo vidurius.

     razina — 2006-09-03 @ 00:03

 5. „Net jeigu tu gyventum tris tūkstančius metų arba dešimt tūkstančių kartų ilgiau, atmink, kad niekas nepraranda kito gyvenimo, o tik tą, kurį dabar gyvena, ir kad niekas negyvena kito gyvenimo, o tik tą, kurį praranda. Taigi ilgiausias gyvenimas niekuo nesiskiria nuo trumpiausio, nes dabartis visų yra vienoda ir vienoda tai, kas prarandama. Tai, ko netenkame, yra tik akimirka. Juk negalima prarasti to, kas jau praėjo, arba to, kas dar bus. Kaip galima atimti iš žmogaus tai, ko jis neturi? Todėl atmink du dalykus: pirma, kad viskas nuo amžių vyksta vienodai ir nuolat kartojasi, todėl nėra jokio skirtumo, ar stebėsi tą patį šimtą metų, ar du šimtus, ar visą amžinybę. Antra, kad ir tas, kuris miršta jaunas, ir tas, kuris sulaukia žilos senatvės, praranda tą patį. Jie netenka tik dabarties, nes žmogus turi tik dabartį, o to, ko jis neturi, negali ir prarasti“. MARKAS AURELIJUS „SAU PAČIAM“ (121 – 180 m. po Kr.)

     VenusOfAir — 2007-12-03 @ 19:29

 6. Gabrielis Garcia Marquezas neseniai pasitraukė iš viešojo gyvenimo dėl sveikatos – limfos vėžys. Regis, kad liga vis labiau plinta. Šis visame pasaulyje žinomas Kolumbijos rašytojas pasiuntė atsisveikinimo laišką bičiuliams. Štai tas jaudinantis laiškas:
  "Jei Dievas nors valandėlei pamirštų, kad esu skudurinė marionetė, ir dovanotų man dar dalelę gyvenimo, veikiausiai neišsakyčiau atvirai visko, ką galvoju, tačiau tikrai visuomet apmąstyčiau tai, ką sakau. Vertinčiau daiktus ne pagal tai, kiek jie kainuoja, bet pagal tai, ką jie man reiškia.
  Miegočiau kur kas mažiau, svajočiau daugiau. Susivokiau, jog kiekvieną minutę, praleistą užmerktomis akimis, netenkama šešiasdešimt sekundžių šviesos. Vaikščiočiau tuomet, kai kiti sėdinėja, atsibusčiau, kai kiti dar miega. Klausyčiausi, kada kalba aplinkiniai, mėgaučiausi puikiais šokoladiniais ledais.
  Jei Dievas dovanotų man dar dalelę gyvenimo, rengčiausi labai paprastai. Tysočiau kniūbsčias saulėje, apnuoginęs ne tik visą kūną, bet ir sielą.
  Dieve mano, jei dar nors kiek plaktų mano širdis, aprašyčiau savo neapykantą ledui ir laukčiau, kol patekės saulė. Nudailinčiau Benedetti* poemą Van Gogho svajomis apie žvaigždes ir drauge su Serrato* * daina padovanočiau kaip serenadą mėnuliui. Savo ašaromis laistyčiau rožes, idant pajusčiau skausmingą spyglių dūrį ir švelniųjų žiedlapių bučinį.
  Dieve mano, jeigu aš turėčiau dar nors dalelę gyvenimo… Nė dienos nepraleisčiau nepasakęs aplinkiniams, kaip aš juos myliu. Kiekvieną vyrą ir kiekvieną moterį įtikinčiau, kad jie man mieliausi; gyvenčiau įsimylėjęs meilę.
  Įrodyčiau žmonėms, kad jie klysta, manydami, jog neturi jėgų įsimylėti, kai pasensta; jie nežino, jog pasensta, kai liaujasi mylėję! Vaikams duočiau sparnus, tačiau skraidyti jie turėtų išmokti patys vieni. Seneliams paaiškinčiau, kad mirtis ateina ne podraug su senatve, o su užmarštimi. Žmonės, aš iš jūsų išmokau tiek dalykų… Sužinojau, kad visi trokšta gyventi kalno viršūnėje, nesuvokdami, kad tikroji laimė yra kopimas į tą kalną stačiu jo šlaitu. Supratau, jog kai tik ką gimęs mažylis savo mažame kumštelyje suspaudžia tėvo pirštą, susieja jį su savimi visam laikui.
  Suvokiau, kad žmogus turi teisę iš aukšto žvelgti į kitą žmogų tik tol, kol padeda jam atsikelti. Iš jūsų išmokau begalės dalykų, tačiau prisipažįstu, jog daug kuo jau nebegalėsiu pasinaudoti, nes kai mane uždarys į tą dėžę, vadinamą grabu, deja, būsiu jau tikrai pasitraukęs iš šio gyvenimo.
  Visuomet sakyk, ką jauti, ir daryk tai, ką galvoji. Jeigu žinočiau, kad šiandien bus paskutinis kartas, kai matysiu tave miegantį, stipriai apkabinčiau ir melsčiau Viešpatį, kad galėčiau pabūti tavo sielos angelu sargu. Jei žinočiau, kad šis kartas bus paskutinis, kai matysiu tave, išeinantį pro duris, apkabinčiau tave ir pabučiuočiau, o paskui vėl pašaukčiau, idant galėčiau dar kartą padaryti tą patį. Jeigu žinočiau, kad paskutinį kartą girdžiu tavo balsą, įrašyčiau į juostelę visus tavo žodžius, idant galėčiau klausytis jų be galo. Jeigu žinočiau, jog dabar matau tave paskutinį kartą, pasakyčiau, kad myliu tave. Nemanyčiau kvailai, jog tu šitą jau žinai.
  Visuomet išaušta rytojus, ir gyvenimas mums suteikia dar vieną progą reikalams sutvarkyti, tačiau galbūt aš klystu, ir šiandien yra paskutinė mums likusi diena, tad man labai maga pasakyti tau, kaip aš myliu tave ir kad niekuomet nepamiršiu tavęs.
  Rytojus neužtikrintas niekam – nei jaunam, nei senam. Gali būti, kad šiandien jau paskutinis kartas, kai matai tuos, kuriuos myli. Todėl nelauk daugiau; tai, ką esi sumanęs, daryk šiandien, nes jei rytojus daugiau neišauš, tikrai gailėsies dienos, kai nesuradai laiko nusišypsoti, apkabinti, pabučiuoti, kai buvai labai užimtas ir nesuradai laiko padaryti aplinkiniams ką nors gera. Stenkis, jog tie, kuriuos myli, būtų šalia tavęs; pašnibždėk jiems į ausį, kad juos labai myli; mylėk juos ir elkis su jais maloniai. Surask laiko ištarti jiems: man labai gaila, atleisk man, prašom, ačiū bei visus kitus meilius žodžius, kokius tik žinai.
  Niekas neprisimins tavęs dėl tavo slaptų minčių. Paprašyk Viešpatį stiprybės ir išminties išsakyti jas. Parodyk savo draugams, kad jie tau neapsakomai svarbūs". (Vertimas is ispanu kalbos)

     VenusOfAir — 2009-03-02 @ 10:25

 7. Pozdrawiam, bycza strona :)) Aina & siberians

     gry dla malych dzieci — 2011-06-02 @ 13:37

 8. Stronka fajna a zapraszam do wpadnięcia. Gry dla dzieci ciufcia.pl

     gry dla malych dzieci — 2011-06-02 @ 19:21

 9. Stronka bardzo morowa i rozbudowana. Gry dla dzieci ciufcia.pl Pozdrawiam wszelkich

     gryposzkole — 2011-06-03 @ 13:36

 10. fajnie jednakże tycio fotosów

     gry online dla dzieci — 2011-06-07 @ 16:22

 11. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and everything. However think about if you added some great visuals or video clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with pics and videos, this site could certainly be one of the very best in its field. Terrific blog!

     Shila Swaner — 2011-06-09 @ 11:36

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.