BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paklausyk, ką šnabžda Visata. O dabar suvok tai…

2006-05-27

Iš pajūrio: su įspūdžiais ir naujom mintim. / Pamąstymai Pasaulinės sielos tema.

Prisiminiau Hėgelį. Jis mažai teikė reikšmės atskiriems individams, o gyveno daugiau dėmesio kreipdamas pasaulinės sielos kryptimi ir teigdamas, kad ji juda vis didesnės savimonės link. Kažkodėl man atrodo, kad daugėja jaunų ir protingų, kupinų lengvo entuziazmo, laisvės ir išminties. Gal dėl to, kad mokausi ir visi kalba išraiškingomis frazėmis?..

…………………………………………………………..

Pratęsiant mintį apie Hėgelį - istoriją, kaip ir mąstymo teoriją jis matė upės formos. Mūsų mąstyseną nulemia mintys “atitekėjusios” su praeities tradicija ir materialinės mūsų laiko sąlygos. Todėl mintis negali būti teisinga per amžius. Ji teisinga tik ten, kur šiuo metu esi. Nepriklausomai nuo istorijos eigos neegzistuoja jokie kriterijai, kurie mums parodytų, kas yra protingiausia ir teisingiausia. Kadangi visada prisideda kas nors nauja, protas yra “progresyvus”, o tai rodo, kad žmogaus pažinimas plečiasi, juda pirmyn ir mes tobulėjame.

Istorijos upėje daugėja vandens ir ji artėja prie jūros. Pasaulinė siela juda vis didesnės savimonės link. Pagal Hėgelį, istorijos esmę sudaro tai, jog pasaulinėje sieloje pamažu bunda savęs suvokimas. Pasaulis visada čia buvo, bet, plėtojantis žmogaus kultūrai ir atsiskleidžiant galimybėms, pasaulinė siela vis labiau įsisąmonina savo savitumą. Studijuojantys istoriją žino, kad žmonija eina didesnio savęs pažinimo ir plėtros link. Mes judame pirmyn - didesnio racionalumo ir laisvės kryptimi. Todėl sakoma, kad istorija pranoksta pati save ir yra tikslinga.

Rodyk draugamsKomentarų – 3 »

 1. Esu suzaveta…esu suzaveta tokiu mastymu, tokia minciu raiska, apskritai tokia ASMENYBE kaip Zina! Buvo be galo malonu gyvenime susidurti ir pakankamai ilga laika palaikyti draugiskus santykius su siuo zmogumu. Dekoju uz tai savo likimui ir uz 1000 000 dalyku paciai Zinai:))))))))

     Beata — 2006-05-28 @ 16:07

 2. kazkaip nemegstu kvailus komentarus rasyt, bet si karta leisiu sau tai padaryti.

  "Studijuojantys istoriją žino, kad žmonija eina didesnio savęs pažinimo ir plėtros link"

  va cia tai as papriestarauciau, nes su tokiu teiginiu nesutinku. kad pasakyciau ka noriu, pasinaudosiu mintimi kuria pavogiau is kito zmonaus:

  "Technologinis progresas apdovanojo mus daugeliu efektyvių priemonių padedančių regresuoti"

  na bet kita vetrus: prarade viska, mes esmae laiski daryti betka.

  tad jai nusivaziuosime i visiska bedugne, galesime is jos islipti geresni

     hitler — 2006-05-31 @ 15:50

 3. Tuomet man didziule garbe :))). Leisk pastebeti, kad bent jau mano adresu tavo komentarai nera buve kvaili. O tie, kuriuos gaunu asmeniskai – gyvi, idomus ir prasmingi.

  …………………..

  Kai yra ir teigiamu ir neigiamu zmoniu, pasaulis “atsiskiedzia”, nors kita vertus “nera nei gerio, nei blogio, tera tai, kas daro mus laimingus ar nelaimingus” (R. Bach). Tad baik niurzgeti…

     VenusOfAir — 2006-06-01 @ 17:02

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.